Знати свої права! Контролювати владу! Визнавати закон!
Коли розчарування владою дістає свого піку, дивно зустрічати людину, яка не тільки вірить у можливість змін, але й намагається їх проводити у життя самостійно. Тим більше дивно, коли це не студент-романтик, а правознавець, який неодноразово у своїй професійній діяльності стикався з неефективною державною машиною.
– Олексій, ви знаний правник, адвокат, і як наслідок, людина зайнята. Навіщо вам те депутатство? Суцільний клопіт же?
– Ви праві, з точки зору вільного часу, він в мене абсолютно відсутній. Але я не можу просто склавши руки споглядати, як руйнується одне з найкрасивіших та найстаріших міст світу. Розумієте, у 21-му столітті, більшістю столичних вулиць не тільки вночі жахливо пересуватись, бо нема освітлення, але й вдень небезпечно бо запросто можна розбити собі лоба через жахливий стан тротуарів, а в Дарниці ще й через їх відсутність у промислових районах. Уявляєте, за це жоден з депутатів всіх каденцій усіх рівнів рад в Україні навіть не згадав. Може тому що вони пересуваються лише на автівках? Чи інше питання, чи не кожний народний обранець волає про здоров’я людей, але ніхто не звертає увагу на стихійні сміттєзвалища та вчасний і якісний вивіз сміття. Можете уявити аби в Лондоні, або Мілані під жилими будівлями лежали гори сміття тиждень бо в країні новорічні свята? І таких проблем які дуже легко вирішити, але ніхто на них не звертає увагу – сила силенна.
– Зрозуміло, але чи один в полі воїн?
– По-перше, я не один. Моя команда – однодумці з якими я пройшов крізь багато складних ситуацій, ми разом працюємо, допомагаємо, як правники киянам. Наприклад, кожен житель Дарницького району має змогу отримати безкоштовну юридичну консультацію від фахового юриста. І це не непрямий підкуп виборців, чи «атракціон щедрот» перед виборами – це принцип життя та світоглядна позиція. Якщо ми допоможемо вирішити проблему відсутності капітального ремонту в одному будинку, то на це звернуть увагу мешканці прилеглих будинків, які будуть боротись за свої права, дивлячись на конкретний приклад, і шанси на такий самий ремонт у них зростають. А тепер питання, як людині, яка живе в Дарницькому районі мені буде приємніше пересуватись по освітленим вулицям з нормальними тротуарами та гарними фасадами чи світити ліхтариком під ноги як зараз?
– Які першочергові завдання перед собою, як депутатом Київради ви би поставили?
– Навіть не депутатом, а кандидатом. Я все одно буду це робити, але з мандатом депутата міськради робити це можна ефективніше і швидше. Мене непокоїть стан екології в місті, яке вважалося одним з найзеленіших у Європі і це при тому що по суті промисловість зупинилась, але ті підприємства які працюють не дотримуються навіть радянських стандартів. І тут не проблема відсутності інженерних рішень. Просто будь-який підприємець задається питанням «Навіщо я буду щось робити півроку, витрачу на це шалені кошти, пройду сім кіл пекла погоджень, дам хабара всім інспекторам, якщо можна тільки дати хабара і нічого не робити?». Тотальна корупція з гори до самого низу вже в нашій підсвідомості, ми вважаємо, що так легше, але потім розраховуємося здоров’ям своїх рідних. Пам’ятаєте який сморід стояв на весь Київ влітку? Влада навіть не змогла відповісти, що то було! Тому питання екології та здоров’я кожного киянина, українця – пріоритет моєї діяльності не тільки, як кандидата, а як людини. Більш детально у моїй програмі всі ці кроки описані.
– Є така народна думка, що ставши депутатом, навіть порядна людина стає часткою системи та забуває про виборчі обіцянки.
– Я вважаю, що вже довів своєю діяльністю дарниччанам, що мандат депутата для мене не є метою, а лише інструментом. На додаток моя команда складається з фахових і енергійних молодих людей, які жадають змін і які вірять, що я зможу їх провести, тому вони просто не дадуть мені жодного шансу забути про свої обіцянки і будуть найприскіпливішими спостерігачами. В Україні потрібно терміново проводити зміни і кроки повинні бути рішучими і швидкими. Київ, як столиця, на мій погляд повинна задавати темп та показувати всій країні приклад. На жаль, зараз мало різниці між освітленням у Кривому Розі та на Дарниці, або станом доріг у Кременчузі та в районі Рембази. Можете уявити?
– Складно не погодитись, але ж звідки місто на все це зможе взяти кошти? Тим більше в часи коли економіка переживає падіння, а країна фактично знаходиться у стані війни.
– Звісно грошей на все не вистачить, але якщо поставити на контроль хоча б ті роботи, які заплановані та на які вже виділені кошти, то можна отримати як мінімум якісне покриття, яке наступного року вже не буде потреби знову ремонтувати. Більше скажу, як тільки звичайні люди, малий та середній бізнес відчує довіру до влади, до того, що гроші не розкрадаються, вони будуть всіляко допомагати зробити своє місто, свій дім краще.
Відповім ще по-іншому. Уявіть, що ви жили на 10 тисяч доларів в місяць, а от раптом ваш дохід скоротився до 5 тисяч гривень. Ви перестанете жити? Ні. Їсти? Ні. Одягатись? Ні. Ви просто будете більш ощадливо, уважніше витрачати кошти. Так чому ж ми нашому місту пропонуємо перестати «дихати»?
Тому рецепт дуже простий – знати свої права, контролювати владу, визнавати дію законів. Просвітницьку діяльність з цього приводу я вже веду не перший рік. Кожен може звернутись на гарячу лінію, поставити питання або записатися на відвідування. Приходьте, телефонуйте, долучайтесь. Разом ми зробимо наше місто найгарнішим у світі!
[blockquote author=»Олексій Шевчук, адвокат та громадський діяч»]Будь-який політик чи громадський діяч, окреслюючи межі своєї роботи, не може зупинятися на якихось абстрактних речах, які не містять у собі практичного підґрунтя. Пріоритети мають бути конкретними. І це стосується не лише округу, жителі якого обирають свого представника до найвищого законодавчого органу влади, це стосується і держави в цілому. Поряд із програмами загальнонаціонального характеру, які необхідно розробляти та впроваджувати, виділяю для себе низку проблем, якими я готовий займатися і які я готовий вирішувати. Такими проблемами на сьогодні для мого округу є питання роботи сміттєспалювального заводу і захисту навколишнього середовища, яке його оточує, це питання очистки озер на території мого округу, це питання стану доріг, регулювання руху, зокрема, встановлення нових дорожніх знаків тощо[/blockquote]
Українці заслуговують обрати владу сучасного зразка за прикладом Грузії або Сінгапуру. Така влада має назву «мерітократія» або влада гідності.
Мерітократія означає, що для блага народу країною управляють лише професіонали, які безкорисливо віддані своїй справі. Лише чесні фахівці-державники можуть забезпечити та гарантувати економічний, соціальний і культурний розвиток України.
Основні позиції:
Державне управління: державні посади мають займати лідери, професіонали своєї справи, які забезпечать належний рівень реалізації поставлених завдань та цілей. Саме професіоналізм має стати основним критерієм заняття посад в органах державної влади. При владі мають бути люди, які не використовуватимуть посаду для власного збагачення.
Спорт: необхідно впровадити загальнонаціональну програму підтримки спорту в країні, яка на практиці має реалізуватися у будівництві нових і відновленні існуючих дитячих майданчиків, у підтримці спортивної молоді та пропагуванні здорового способу життя.
Правова освіта: держава повинна сприяти збільшенню правової свідомості населення, що на практиці має забезпечити обізнаність кожного громадянина щодо своїх законних прав та свобод, та способів їх захисту. Навіть побутовий рівень правової обізнаності забезпечить більшу захищеність кожної особи.
Екологія: найбільша інвестиція у наше майбутнє – це турбота про навколишнє середовище. Держава має реалізовувати ефективні програми енергозбереження, піклуватися про наші природні ресурси та впроваджувати нові екологічні технології. Тим часом ми можемо побудувати зелений район власними силами, з використанням альтернативних джерел енергії із залученням колективного фінансування громадян.
Практична робота:
На сьогоднішній день реалізовано низку ініціатив – підготовлено програму очистки водойм, проведено зустрічі з керівництвом КП «Плесо», з іноземними компаніями щодо постачання в Україну очисної техніки, направлено низку звернень з питань організації відкритого круглого столу з питань, пов’язаних з діяльністю сміттєспалювального заводу. Ми маємо визначити рівень забрудненості навколишнього середовища та погодити порядок дій з його очищення.
Зараз також працюю над проектом очищення водойм. За результатами зустрічі з керівництвом адміністрації та низки комунальних підприємств буде сформовано дорожню карту очищення озера Лебедине. Наступне за озером на проспекті Бажана біля монумента Кобзарю. Ситуація вкрай складна, бо законодавчо неможливо вільно здійснити очистку, але працюємо над цим. Спільно будемо брати і робити.
Першочергові завдання на початок 2015 року
Як адвокат беру на себе зобов’язання перевірити ВСІ комунальні підприємства, які знаходяться на території Дарницького району та повідомити киянам об’єм отриманого підприємством щомісячного доходу.
Ремонт та налагодження функціонування бювету за адресою: м.Київ, вул.Драгоманова, 15А.
Очищення всіх озер та водойм на території Дарницького району міста Києва.
Вирішення проблеми освітлення у темний період доби Дарницького мосту, який сполучає Дарницький район з центром міста.
Надання правової допомоги та безкоштовних юридичних консультацій.
Проведення відкритих зустрічей із керівництвом ПАТ «Київенерго» з метою висвітлення та подальшого вирішення основних проблем діяльності Сміттєспалювального Заводу «Енергія».
Проведення відкритих переговорів з представниками медичних закладів, які розташовані на території Дарницького району з метою отримання інформації щодо фінансування закладів для подальшого вирішення проблематики повного забезпечення ефективного та безкоштовного лікування населення.
Покращення благоустрою Дарницького району міста Києва шляхом впровадження проекту «Озеленення Дарницького району».
Джерело:
Олексій Шевчук: «Знати свої права! Контролювати владу! Визнавати закон!»