skip to Main Content

Захист Розенблата отримав документ проти агента “Катерини”, – адвокат Шевчук

Адвокат Борислава Розенблата Олексій Шевчук стверджує, що отримав докази, які можуть стати підставою для кримінальної відповідальності агента “Катерини”, в НАБУ заявляють, що дії агента законні.

Так Шевчук передав “Українській правді” відповідь компанії “Фуджайра” про те, що ніколи вони не стикалися з Катериною Сивоконь – ім’я під яким Розенблату представлялася агент НАБУ.

У листі від імені нотаріуса Стівена Орлікоффа з Абу-Дабі йдеться, що 14 січня 2018 року приблизно о 13:00 у місті Ель-Фуджайра ОАЕ в приміщенні компанії “Фуджайра Білдінг Індастріз” він зустрівся з гендиректором компанії др. Ахмедом Аль-Хайят.

“Аль-Хайят без сумнівів повідомив мені, що він ніколи не чув про пані Катерину Сивоконь. Крім того, компанія не працює, і ніколи не працювала з бурштином”, – йдеться в листі.

 

 

Також в документі зазначається, що др. Аль-Хайят ознайомився з документами, які агент “Катерина” демонструвала Розенблату від імені фірми.

“Др. Аль-Хайят не знає про ці документи, не знає, чи справжні вони і чи є вони документами компанії Фуджейра”, – йдеться в документі.

На думку адвоката, це є підставою для звинувачення агента в підробці документів, що за його словами, може спричинити кримінальну відповідальність.

“Детективи підробили офіційні документи іншої держави, посилаючись на те, що вони уповноважені особи. Підробили тут документи, що ведуть господарську діяльність від компанії в Україні. Це підробка документа і провокація злочину з використанням цих документів”, – сказав він.

На питання про те, що агент “Катерина” діяла як агент, а документи були частиною її легенди, Шевчук заявив: “Легенда не може бути виправданням, тому що у нас немає інституту “агентів”.

“Лист говорить про те, що ніколи нікого ні до чого не уповноважили. Матеріали НАБУ кажуть, що Сивоконь, прикриваючись цими документами, пропонувала гроші від фірми в ОАЕ”, – підсумував він.

“Якщо хтось із правоохоронних органів провокував когось із держсистеми на хабар, то складу не буде, оскільки злочин спровоковано”, – додав Шевчук.

У свою чергу в НАБУ “Українській правді” заявили, що адвокати кажуть неправду.

“Є інститут негласних співробітників штатних і позаштатних. Є закон про ОРД, який в тому числі надає право підрозділам, які виконують оперативно-розшукову діяльність створювати і використовувати несправжні (імітаційні) засоби.

Згідно з положеннями статті 273 КПК, мова йде і про документи, і про створення та використання спеціально створених підприємств”, – заявили в прес-службі НАБУ.

Джерело:

Захист Розенблата стверджує, що отримав документ проти агента “Катерини”