skip to Main Content

ЯКЩО ПОДАТКОВИЙ БОРГ ВИНИК ЧЕРЕЗ ПОДАТКІВЦІВ, ГРОМАДЯНИН МОЖЕ БУТИ ЗВІЛЬНЕНИЙ ВІД ПЛАТЕЖІВ

Про податки звичайні громадяни знають лише те, що їх потрібно сплачувати, але далеко не всі уявляють собі, за що саме і коли потрібно сплачувати. Щоб допомогти українцям розібратися в цьому досить складному питанні, правник і адвокат «всіх киян», а також ведучий програми «Громадська приймальня» Олексій Шевчук провів фахову розмову з податковим консультантом Мариною Томаш.

27 вересня на телеканалі «Київ» у програмі «Громадська приймальня» ведучий і його гостя  обговорювали тему «Податки 2017: як і за що сплачуватимемо». Олексій Шевчук і Марина Томаш простими й зрозумілими словами розповідали, які податки треба платити у 2017 році, як компенсувати податки при сплаті за навчання, як звернутися до податкової, а також відповідали на численні запитання глядачів.

Як зазначив на початку програми ведучий, далеко не завжди певні центри, правові й громадські організації пояснюють громадянам, що таке ці великі податкові конструкції. Саме тому у своїй телевізійній юридичній консультації Олексій Шевчук і запрошені фахівці намагаються допомогти громадам розібратися у складних питання.

Перш за все, Олексій Шевчук попросив пані Марину розповісти, що має сплатити державі простий громадянин у 2017 році, щоб його не звинуватили в ухилянні від сплати податків, а також сказати, чи треба боятися податків, чи це щось складне, чи це проста конструкція, якщо знати куди звернутися.

Уже на початку ефіру в студію подзвонив глядач із запитанням про сплату податків за зайву житлову площу. Пан Шевчук як адвокат відповів, що у випадку, якщо глядача не викликають до податкової, то не потрібно робити те, чого від нього не вимагають. Але щоб усе було правильно, то глядач мав би зареєструвати свої відвідування податкової, попросити зробити витяг з книги реєстрації, а також звернутися за доступом до інформації, чи має він сплатити якісь додаткові збори чи платежі. Також потрібно взяти довідку, яка має підтвердити, чи є якісь додаткові збори чи платежі. Більше того, як пояснив ведучий, якщо людина зробила все, що мала зробити для сплати податків і борг виник не з її вини, то такий борг не сплачується, бо податковий кодекс прописаний таким чином, що громадянин може бути звільнений від платежів, які були донараховані, якщо є докази, що людина виконала всі зобов’язання. Гостя програми, яка є податковим консультантом, підтвердила все сказане Олексієм Шевчуком і додала, що податкова мала б прислати повідомлення ще до 1 липня. Якщо ж цього не відбулося, то потрібно зафіксувати всі намагання сплатити податки вчасно.

Інша глядачка запитала, чи потрібно сплачувати податки з коштів, які надсилають їй на банківську картку родичі, що живуть за кордоном. На це питання пані Марина відповіла, що такі перекази можуть вважатися подарунком, якщо кошти надходять від родичів першого й другого ступеню.

Повернувшись до запитання, із якого починалася передача, Марина Томаш пояснила, у яких випадках звичайний громадянин має сплачувати податки. Наприклад, працівники підприємств можуть бути спокійними, адже за них податки сплачує роботодавець. Якщо ж фізична особа продає щось іншій фізичній особі й це фіксується нотаріально, тоді потрібно задекларувати угоду й сплатити податки.

Як показала програма, тема податків дуже близька багатьом українцям, бо саме через недостатню інформованість громадян у цій сфері виникає дуже багато проблем і непорозумінь з податківцями. Отже, ті люди, кого цікавить податкова тема і хто хоче більш глибоко розібратися з питаннями, які торкаються податкового законодавства, можуть подивитися присвячену податкам програму «Громадська приймальня», яку веде правник і адвокат Олексій Шевчук.

Джерело: