skip to Main Content

Я не бачу команди сильнішої, аніж УДАР Віталія Кличка

 Інтерв’ю з Олексієм Шевчуком — проблеми міста повинні вирішуватися незалежно від прізвища і волі депутата.

Міський голова Києва та лідер партії УДАР Віталій Кличко прийняли відповідальне і доленосне рішення для Києва. Мер та його команда будуть брати участь у виборах голови міста і Київради самостійно, повністю беручи на себе відповідальність за долю столиці.

Ці наміри Кличко та його команда підтвердили під час конференції УДАРу 18 вересня. Під час заходу було презентовано список кандидатів партії до міської ради. Зокрема, стало відомо, що в Оболонському районі представляти команду мера буде відомий адвокат, правозахисник і громадський діяч Олексій Шевчук.

Хоча для парії УДАР Шевчук може вважатися новим обличчям, громадсько-політичною діяльністю він займається давно. Ми зустрілися з ним в офісі його адвокатського об’єднання «Barristers» щоб обговорити про плани і завдання, які ставить Олексій Шевчук перед собою, в разі обрання його депутатом від Оболоні.

-Олексій, навіщо успішному адвокату політика?

-Все дуже просто. Я у своїй професійній діяльності розвиваюся не тільки як адвокат. З 2013-го я активно надаю людям не лише правову допомогу. Це суб’єктивна історія, яку звикли називати громадською діяльністю. Величезна кількість ініціатив виникала в Дарницькому, Оболонському та Голосіївському районах. Десь рубають ліс, десь засипають озеро, десь сталася надзвичайна подія і потрібна допомога по домашнім тваринам, наприклад. До моєї команди приходили, і ми допомагали по всім питанням.

Я просто активна людина, якій не байдуже місто, в якому вона живе. Ми можемо бути з вами крутими фахівцями в своїй ніші, але якщо нам все одно, що відбувається навколо нас, то це називається егоїзм. Я успішний адвокат, але якщо мені плювати на запаскуджений під’їзд мого будинку, це споживчий підхід. Мене це не влаштовує, мені не все одно. Я побудував успішний бізнес і сьогодні перебуваю на такому життєвому етапі, коли можу частину своїх сил і енергії присвятити місту.

Чому саме ви підтримуєте Удар Віталія Кличка?

Я не бачу сьогодні більш сильної команди, ніж команда мера. Вона показала результат. Команду намагалися вдарити, а вдарила команда. Команду намагалися збити зі шляху, а вона йде вгору.

Коли були негативні тенденції щодо нападу на КМДА з боку Банкової, я встав на бік та підтримав мера. На з’їзді я був присутній в статусі гостя. Для мене дійсно стало новиною, коли мене запросили на сцену і сказали, що я відтепер нове обличчя в їх команді.

-УДАР показав результат, тому що на відміну від інших партій керує столицею протягом останніх 6 років. Хіба ні?

-Самого факту присутності у владі недостатньо. Мені завжди були близькі меритократичні ідеї (меритократія — букв. «влада гідних»), які дуже непогано реалізувалися в політиці УДАРу. Професіонали роблять свою справу, виконують свою роботу якісно, ​​роблять місто кращим. Але ми говоримо зараз не про ідеологію, а про те, що близько киянам. Їх цікавить результат. А цей результат команда мера за пять років показала – нові мости, купа реконструйованих парків….Прикладів багато. Саме тому я радий, що приєднався до команди мера.

-Цікаво, а для чого?

-В першу чергу, щоб мої діти жили в хорошому місті. Хороше означає екологічне і розвинене інфраструктурно, культурно і спортивно. Я йду депутатом, щоб муніципальна медицина, про яку всі люблять говорити, була доступною. Зараз поясню. Це не гасла. Це моя власна візія міста, як воно повинно виглядати.

Взяти бізнес, який я побудував. Я вважаю його дуже успішним і ефективним. Приходячи до мене, клієнт знає, що отримає якісну послугу. Ось я хочу, щоб в місті, яке я сподіваюся будувати разом з командою Віталія Кличка, з’явилося таке явище як якісна, зручна, зрозуміла, транспарентна і висококваліфікована публічна послуга. Мешканець і місто — це клієнт і той, хто надає послугу. Довіритель і довірена особа.

Я думаю, що свій досвід побудови бізнесу і надання послуг за стандартами, я зможу привнести в місто. Буду корисний в доведенні муніципальних послуг до стандарту. Якщо резюмувати, моя задача — чистий, екологічний, культурний центр України з чітким механізмом якісних професійних послуг для жителів міста. Якщо це прибирання вулиць, до нього не повинно бути претензій. Якщо ви йдете здавати в клініку ПЛР-тест, ви не повинні сумніватися в стерильності рукавичок медробітника. Так виглядає місто якісних послуг.

-Давайте конкретизуємо.  Що Олексій Шевчук обіцяє оболонцям ?

-«Обіцяли — виконуємо» не працює. Тому давайте про завдання, а не про обіцянки. Оболонь має стати комфортною для всіх 300 тисяч жителів та зразковим районом для всього Києва.

ЖКГ І БЛАГОУСТРІЙ

 1. Заміна та капремонт ліфтів. В житлових будинках району експлуатується майже 3000 ліфтів. З них більше половини відпрацювали термін експлуатації та потребують заміни. Буду наполягати на виділенні коштів з міського бюджету.
 2. Фінансування програм «70 на 30». В районі створено 74 ОСББ та 90 житлово-будівельних кооперативів. Вони мають брати участь у програмі співфінансування ремонтів житлового фонду.
 3. Благоустрій озера Біле. Тут з’явиться комфортна зона відпочинку з охайною територією, пішохідними доріжками та освітленням.
 4. Будівництво пішохідних мостів з Оболонської набережної до півострова Собаче гирло та острова Оболонська коса. Необхідно оновити технічну документацію та виділити кошти з міського бюджету на будівельні роботи.
 5. Капремонт стадіону Спортивної ДЮШ олімпійського резерву з футболу «Зміна» (Йорданська, 24-а). Наполягатиму на виділенні коштів на оновлення стадіону для оболонців.
 6. Капремонт Оболонської набережної в районі затоки Оболонь. За взірець може виступити проект Юрія Кривохатька, який було презентовано в 2016 році.

СОЦІАЛЬНІ ТА ПРОСВІТНИЦЬКІ ІНІЦІАТИВИ

 1. «Тривожна кнопка» для важкохворих та людей похилого віку. Хочу встановити спеціальні пристрої, за допомогою яких людина може моментально зв’язатися з близькими або медичним закладом.
 2. Боротьба з поширенням наркотиків. Ліквідація «закладок» та знищення написів, які рекламують сховки з наркотиками. Залучення наркозалежних мешканців району до участі в соціальних програмах допомоги.
 3. Реконструкція комунального кінотеатру «Братислава». Тут з’явиться театр-студія, відкритий лекторій, буккросинг книгарня – платформа для обміну книжками.
 4. Будівництво стаціонарного літнього кінотеатру в парку «Наталка». Карантин та обмежений доступ у місця розваг показали необхідність створення нових форматів відпочинку. На базі кінотеатру також функціонуватимуть театр-студія та відкритий лекторій.
 5. Програма юридичної грамотності мешканців міста. Базові юридичні знання задля захисту своїх прав. Оболонці мають знати, як вирішити проблему самостійно або куди звернутися по допомогу.
 6. Відкриті лекторії. На базі кінотеатру «Братислава» та літнього кінотеатру в парку «Наталка» читатимуть лекції з юридичної грамотності, лекції для батьків, лекції психологів, лікарів, тощо. В період карантину лекторії діятимуть онлайн.

ЕКОЛОГІЯ

1.Екологічні патрулі.  Це громадська ініціатива, волонтери якої будуть відслідковувати місця та джерела забруднення довкілля, зокрема стихійних сміттєзвалищ.

 1. Очистка повітря в громадських місцях. Аналог лондонського проекту CityTree. Він передбачає виробництво і встановлення модулів очистки повітря в місцях скупчення людей та вздовж завантажених автомобілями вулиць.
 2. Контроль якості води. Регулярний забір води у водоймах оболонського району та питної води з бюветів.

-Як бачимо, то у вас багато задумів

– Так. Дуже хочу зібрати актив Оболоні, побудувати діалог з кожним жителем. Адже зміни — командна гра. Кияни сьогодні розуміють, що вони можуть щось змінити, що вони і є влада, а депутат — це всього лише їх представник. Якщо депутат буде вишукувати яму на дорозі, яку потрібно забетонувати, це довго і неефективно. Ініціатива має бути за людьми. Саме актив повинен допомагати депутату виявити проблему, розповісти про неї.  А вже його задача її вирішити.

В першу чергу мешканці району повинні знати, куди і як звернутися з конкретною проблемою. В цьому плані потрібна муніципальна програма правової просвіти громадян.

Доречі, в Києві вона імплементована. я хочу її підняти, освіжити і зразково реалізувати на Оболоні. Фокус-групи, зустрічі на відкритому повітрі, будь-який інший формат — зібралися разом з громадою, визначили проблеми, розбили на сегменти і пішли працювати. Коли формат буде відпрацьований, перевести комунікацію з паперу в онлайн. Написали мені в фейсбук, де треба поставили електронний підпис. Стільки гаджетів, що документообіг можна на 80% скоротити.

Ще одна ідея — наділити кількох представників районного активу статусом спеціальних кореспондентів. Щоб їх запити в ЖЕК, адміністрацію, в комунальну службу розглядалися не 30 днів, а в порядку доступу до публічної інформації, як журналістські запити.

Питання екології для Києва в цілому та Оболоні зокрема стоять осторонь. У звязку з цим у мене є бачення щодо створення по типу муніципальної варти – екологічної варти. Києві є муніципальна варта. Я ще в 2013 році одним з перших говорив про екологічні муніципальні патрулі на Дарниці. Побачили сміття —  склали протокол. Ми будемо говорити про це, будемо просити Верховну Раду, щоб в Кодексі про адміністративні правопорушення передбачили цю опцію.

-Але ж створення таких варт буде, фактично дублюватиЦе дублює функціонал міських відомств і комунальних служб.

-Абсолютно ні. В данному випадку йдеться про готовність активних громадян працювати на благо свого міста і району. На мою думку, механізм повинен працювати так, щоб у кінцевому рахунку депутат людям взагалі не був потрібен. Я хочу побудувати роботу в Оболонському районі так, щоб люди самі були двигуном змін, а депутата використовували як інструмент для найбільш швидкого і оптимального вирішення тієї чи іншої проблеми. І тоді ви побачите, що проблема може бути вирішена за 7 днів. Якщо в Китаї за цей час можуть побудувати корпус клініки, то я вважаю, що і будь-яка проблема Оболонського району може бути вирішена за аналогічний період.

З точки зору киянина, чого команді Кличка зробити не вдалося?

У тій ситуації, яка є в країні і в світі — карантин та інші складності— швидше вдалося все. Втримали місто, втримали епідемію, не сталося транспортного колапсу, змогли впоратися з падінням кількості робочих місць. Я вважаю, що команда для міста виконала програму максимум як для такої непростої ситуації.