skip to Main Content

УКРАЇНА ВІДПОВІСТЬ В ЄСПЛ ЗА СУДОВЕ СВАВІЛЛЯ СТОСОВНО АДВОКАТА У «СПРАВІ ОНИЩЕНКА»

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду заяву відносно незаконного затримання адвоката Олександра Сергієнка, який проходить підозрюваним по так званій «газовій справі Онищенка».

«Дякуючи роботі колег, а також особисто Олені Черновій Європейський суд з прав людини прийняв заяву щодо факту катувань, порушення права на судовий розгляд адвоката Сергієнко. Найближчим часом ми отримаємо чергове рішення європейських інституцій щодо методів роботи правоохоронних органів в Україні», – пише адвокат.

Також адвокат акцентував увагу на тому, що цього тижня в Апеляційному суді м. Києва будуть оскаржені усі угоди зі слідством, які «деякі наші колеги змусили своїх клієнтів укладати». Суду будуть надані аудіозаписи, після прослуховування яких стане чітко зрозуміло, що всі ці угоди зі слідством було укладено лише шляхом тиску та погроз.

У своїй скарзі до ЕСПЛ адвокати наголошують на порушенні п.1 ст. 6 Європейської конвенції (Право на справедливий судовий розгляд), й за аналогією з рішенням Барановський проти Польщі зазначають про судове свавілля стосовно Сергієнка, оскільки лише апеляційний розгляд скарги адвокатів щодо оскарження законності тримання під вартою їх підзахисного тривав 30 днів.

Крім того, адвокати вказали в своїй скарзі про те, що фактично Сергієнка двічі притягнули до суду по одній й той самій справі (ст.4 Протоколу 7). Йдеться про наступне. 26 вересня 2016 року ухвалою Солом’янського районного суду міста Києва Сергієнку було змінено запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт. На виконання ухвали Солом’янського районного суду міста Києва 26 вересня 2016 року, Сергієнка 27 вересня 2016 року було звільнено з Київського слідчого ізолятора Управління державної пенітенціарної служби України в м. Києві та Київській області, в якому він утримувався. Однак, одразу після звільнення, Сергієнка було повторно зухвало затримано детективами Національного антикорупційного бюро України та оперативними співробітниками. Це по-перше.

А по-друге, під час вказаного затримання до Сергієнка було застосовано фізичне насильство шляхом нанесення  працівниками правоохоронних органів ударів по тулубу, обличчю та кінцівках, внаслідок чого Сергієнку було спричинено, зокрема, сильну травму правого колінного суглобу. Медична допомога не надається до цього часу (про це ми вже писали тут http://zrada.today/konflikti-i-skandali/z-zalu-sudu/nelyudske-povodzhennya-z-advokatom-onishchenka-napravleno-skargu-do). В цьому аспекті чітко вбачається порушення ст.3 Конвенції «Заборона катувань».

Джерело:
УКРАЇНА ВІДПОВІСТЬ В ЄСПЛ ЗА СУДОВЕ СВАВІЛЛЯ СТОСОВНО АДВОКАТА У «СПРАВІ ОНИЩЕНКА»