skip to Main Content

Олексій Шевчук став кандидатом на посаду члена ВРП за квотою президента: що про нього відомо

20 січня 2023 року Етична рада розглянула питання про допуск до співбесід кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя за квотою Президента України. За результатами розгляду допуск до співбесіди отримали 13 із 21 кандидата, серед яких, зокрема, адвокат Олексій Шевчук.

Про це повідомив головний інформаційний портал юристів України Pravo.ua.

Що відомо про Олексія Шевчука

Від самого початку війни пан Шевчук залишив роботу в АО Barristers й до цього часу є офіцером ЗСУ, старшим лейтенантом. Нині обіймає посаду радника голови Львівської обласної військової адміністрації з питань гуманітарної допомоги та волонтерства, а також начальника Координаційного центру з питань доставки гуманітарної допомоги при Львівській обласній військовій адміністрації.

Під його керівництвом було запущено модель забезпечення всіх областей та впроваджено механізми подолання продовольчої кризи.

“Ми створили великий логістичний центр, розробили модель обліку всієї гуманітарної допомоги, яку прийняли в Офісі Президента і роздали спрямовано всім військовим адміністраціям. Чимало програм реалізовано спільно з міжнародними організаціями та бізнес-партнерами”, — зазначає О. Шевчук.

Мотивація щодо участі в конкурсі:

– Я як адвокат, який практикує багато років, бачу ті численні недоліки, які є в роботі суддів. Я чітко розумію, що більшість із них можливо було уникнути на тому етапі, коли цих суддів вибирали, добирали та обирали. Для мене дуже важливо, щоб людина, яка вже має викривлену систему координат щодо правничого та суддівського фаху, не потрапила до професії та не екстраполювала свої колишні здобуті навички, які є в досвіді цієї людини, на майбутнє рішення, тому що це як записна книжка в телефоні, яку ти переносиш з одного гаджета на інший, і старі номери, яких вже давно немає, переходять із телефона в телефон.

Сьогодні суддівська система повинна бути повністю оновлена! Має прийти нове покоління, яке по-новому застосовує здобуті знання, по-новому сприймає об’єктивну дійсність і по-новому справедливо судить у новій успішній країні!

Щодо критеріїв професійної компетентності, необхідної для членства у ВРП:

– Я завжди був ефективним управлінцем. Cвою юридичну кар’єру я би порівняв із насиченим марафоном, який мені довелося бігти зі швидкістю спринтера. Моя внутрішня “батарейка” завжди надавала мені сил та ентузіазму рухатись уперед, не шукати сторонньої допомоги чи протекції, не боятись перешкод та складної роботи. І якщо на старті, в студентські роки, я розпочинав кар’єру, роздаючи листівки з рекламою власних юридичних послуг, то згодом завдяки наполегливій праці піднявся на щабель власного системного бізнесу – адвоката та керуючого партнера великої юридичної фірми Barristers.

Щодо власного бачення майбутнього судової влади України:

– Знадобиться певний час і чимало зусиль, щоб відновити довіру суспільства до суддівської професії, реставрувати її соціальний та інтелектуальний престиж.

Але треба розпочати з рішучих, кардинальних змін! Ми маємо зробити так, щоб словосполучення “Печерський суд” не звучало для людей анекдотичною алегорією, а суди не малювали свої рішення в потворних та карикатурних образах стилю середньовічного гротеску. Для цього потрібно провести ретельну перевірку і оновлення суддівського корпусу.