skip to Main Content

Оболонь – це насправді важлива історична місцевість!

Дякую,  @Клуб Коренного Киевлянина, гарно поспiлкувались! Розповiв, що я думаю про стан екологiï та природні пам’ятки в Оболонському районi. Оболонський район – це не лише Оболонська набережна та парк «Наталка», це набагато більше-читайте що я думаю в моєму інтерв’ю.
Олексій Шевчук – адвокат, правозахисник і телеведучий. Народився і проживає в Києві. Будучи одним з кращих адвокатів в Україні, він також активно займається громадською діяльністю. Значну частину своїх часу та енергії він приділяє Оболонському району, де Олексій розгорнув найбільш активну роботу.
Він запевняє, що Оболонський район – це не лише Оболонська набережна та парк «Наталка», які є найбільш популярними місцями для відвідування в районі.
– В уявленні пересічного киянина Оболонь – це набережна і можливо парк «Наталка». А загалом – звичайний спальний район з торговими центрами та переважно радянською забудовою. А що це для Вас?
Оболонь – це насправді важлива історична місцевість. Вона завжди вважалася дуже привабливою. Можливо, те, що ми сьогодні бачимо, це щільна житлова забудова, яка стає ще щільнішою, та розважальні заклади. Історичне обличчя району не має такого вираження, як той же Поділ з його архітектурою та атмосферою.
Проте, я не можу погодитися з тим, що все, що лишилося сьогодні в Оболонському районі – це спальні масиви і підприємства. Просто ця місцевість оберігає деякі свої секрети.
– Наприклад?
Наприклад, дуб в Пущі-Водиці, якому 500 років. Хоча не обов’язково потрібно шукати в Пущі-Водиці. Тисячі людей щодня їдуть на роботу або в інших справах по Проспекту Бандери і не знають, що перебувають біля унікального місця. Мова йде про озеро Вербне.
Це унікальний об’єкт, в районі якого зосереджено низку рідкісних видів рослин. Для місцевих мешканців – це місце для відпочинку, купання та прогулянок. Напевне, небагато з них навіть знають на скільки це унікальне місце.
– Напевне, ці об’єкти перебувають не в найкращому стані? Можливо, тому, що не всі знають про їх реальне значення.
Можливо, але для мене це головне питання. Найголовніше – це зберегти унікальні об’єкти в районі від погіршення їх стану чи навіть повного зникнення. Що стосується об’єктів на Оболоні, мова в першу чергу про екологічний підхід. Це багато водних об’єктів, а з водою зараз ситуація складна. Постійно виникають проблеми із забрудненням, безконтрольною експлуатацією озер та місць біля них.
Через це зараз я працюю над рядом екологічних ініціатив у районі. Зокрема, зі своє командою планую запустити процес контролю якості води у водоймах. Якщо з Дніпром це складніше, адже зробити аналіз – не проблема, але вирішити проблему складніше, бо це питання національного рівня. Натоміть, озера і річка Почайна – це проблема міста. І контролювати її ми здатні.
Так само в планах моєї команди є запуск екологічних патрулів, які оперативно будуть відслідковувати забруднення зелених зон та загалом життєвого простору мешканців району. Це не просто означатиме, що ми будемо робити все за мешканців Оболоні. Ми будемо їх до цього процесу залучати та розвивати таку культуру. Таким чином, зможемо зробити район кращим для життя.
https://www.facebook.com/811897972172523/posts/3832003390161951/