skip to Main Content

Олексій Шевчук: Коли правосуддя стане дійсно публічним та відкритим, більшість проблем судочинства і наших адвокатських проблем зникне

oleksij-shevchuk
Олексій Шевчук: Коли правосуддя стане дійсно публічним та відкритим, більшість проблем судочинства і наших адвокатських проблем зникне.

Головною проблемою кримінального судочинства адвокат Олексій Шевчук (юридичне агентство «Шевчук та Партнери») назвав те, що воно приховане від громадськості і засобів масової інформації, порушення принципу відкритості та гласності стали звичайною практикою судів. Жоден суд не виконує вимог норми про оприлюднення переліку справ, які слухаються. Адвокати не мо­­жуть прийти і послухати судове провадження справ, в яких виступають їхні колеги, неможливо просто втрапити на судове засідання. Журналістам надзвичайно складно прорватися в суд. Сек­ретарі судових засідань вигадують нові й нові документи, по яких пропускають журналістів у судове засідання, і через це в нас не розвинулася судова журналістика як жанр. Суспільство не довіряє судам, люди не вірять у справедливість. Неодмінно має з’явитися відповідальність секретарів, помічників суддів, які порушують норми про відкритість правосуддя, має врешті-решт наставати реальна відповідальність суддів за завідомо неправосудні рі­­шення.
Коли правосуддя стане дійсно публічним та відкритим, більшість проблем судочинства і наших адвокатських проблем зникне. Вже зараз очевидно, як тільки преса та громадськість з’являються в судових засіданнях – стилістика і поведінка суддів змінюється в бік дотримання етики і поваги до закону.

Джерело:
Стратегічне планування діяльності адвоката у кримінальному процесі та посилення принципу змагальності сторін