skip to Main Content

ДокаZ з Олексієм Шевчуком: Гість – Олександр Грановський, народний депутат України

“На прикладі Верховного суду можна сказати, що суддями стали не тільки колишні працівники, а й адвокати з належною репутацією та наукові співробітники. І це ті люди, які мені здається, не дозволять собі займатися корупційною діяльністю. Бо ми говоримо також і про якийсь людський стержень, який за будь-яких обставин грає ключову роль”, – вважає народний депутат України Олександр Грановський.

Як передає Резонанс, в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK О. Грановський також заявив, що подолати корупцію вдасться лише тоді, коли люди отримуватимуть відповідну заробітну плату.

«На питання, чому існує вірус корупції, відповідає звичайна логіка. Адже людям пропонують гроші, які вони не бояться брати за свою лояльність. Але не може отримувати суддя декілька тисяч гривень, бо це особа, яка вирішує долі, і на неї, в моєму розумінні, повинні рівнятись інші. Тому її робота повинна належним чином заохочуватись з достатньою заробітною платою», – сказав він. Адже, якщо цього не зробити, люди і далі братимуть хабарі.

«Країна за декілька років змінилась так, що з кожним днем ризики, котрі виникають у людей, які займаються якоюсь корупційною діяльністю, неможливо порівняти з тими благами, котрі вони отримують тоді, коли займаються цим. Але найяскравішим прикладом протидії є новий орган НАБУ, котрий, на мою думку, задав непоганий тон. Реально люди бояться його співробітників і цього органу», – вважає нардеп.

Також народний депутат розповів, що у інших країнах новостворені органи також починали працювати з різноманітними проблемами, адже цей процес неминучий. «Потрібно не забувати, що ті правоохоронці, котрі працювали до створення НАБУ та САП в Україні, вони не користувалися такою підтримкою іноземців та медіа і їм ніколи ніхто не пробачав жодних помилок, і не збираються. Тому вони, звичайно, реагують на ті похвали, які отримують їх конкуренти, але по-своєму, і я їх можу зрозуміти», – додав Грановський.

Джерело:

НЕ МОЖЕ ОТРИМУВАТИ СУДДЯ ДЕКІЛЬКА ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ, БО ЦЕ ОСОБА, ЯКА ВИРІШУЄ ДОЛІ, — ОЛЕКСАНДР ГРАНОВСЬКИЙ