skip to Main Content

Адвокати збирають підписи для проведення страйку

Сьогодні адвокат Олексій Шевчук повідомив про початок збору підписів на підтримку всеукраїнського страйку адвокатів. Відповідну петицію збираються вручити голові Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України.

“Держава продовжує тиск на інститут адвокатури та погрожує йому втратою незалежності через ризик одержавлення та репресій відносно адвокатів” – відзначено в описі петиції.

Ситуацію довкола страйку адвокатів для “Закон і Бізнес” прокоментував Олексій Шевчук:
“Рішення звернутись до Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України з проханням підтримати проведення всеукраїнського страйку адвокатів було прийнято ініціативною групою, яка об’єднує адвокатів з усіх професійних асоціацій. Це стосується як Києва та області, так і регіонів” – зазначив адвокат.

Проведення страйку вбачають необхідним з огляду на наступні причини:
– почастішали випадки погроз адвокатам з боку правоохоронних органів. Адвокатам, які займають активну позицію, погрожують розправою, кримінальними справами тощо.
– судова система стала ще більш контрольованою, ніж за часів В.Януковича. Зокрема, в судових рішеннях про обрання запобіжних заходів, вироках навіть не згадують позицію адвоката.

“На сьогодні адвокати готові вийти на страйк і готові не брати участі в судових процесах, доки не буде відповідної реакції від судової системи, Президента, прокуратури. Мінімум – це триденний страйк. Після чого слід ініціювати експертне обговорення проблеми із залученням представників ЗМІ”, – відзначає О.Шевчук.
Слід відзначити, за словами О.Шевчука,  адвокати таким чином хочуть не лише привернути увагу до ситуації, що склалась, а й добитись внесення змін до законодавства, які передбачатимуть розширення прав адвокатів, контроль адвокатури над суддівським корпусом тощо. Відповідні зміни вже напрацьовані ініціативною групою і передбачають зокрема запровадження стадії касаційного оскарження обрання запобіжного заходу.
Акція приурочена до Дня юриста (8 жовтня – ред.).
Первинна колективна зустріч адвокатів щодо обговорення страйку запланована на 12.00 8 жовтня (м. Київ, біля пам’ятника Пилипу Орлику).

Більш детально за посиланням:
Адвокати збирають підписи для проведення страйку