skip to Main Content

АДВОКАТ ОЛЕКСІЙ ШЕВЧУК ЗАКЛИКАЄ ПЕРЕВІРИТИ РОБОТУ ДЕПУТАТІВ

Відомий адвокат Олексій Шевчук закликає перевірити роботу депутатів.

У листі до редакції Олексій Шевчук написав:
«Уже декілька років поспіль я зі своїми колегами працюю над реалізацією проекту під назвою “Перевір депутата”, керівником та і автором якого я є особисто. Проект започаткований з метою перевірки роботи депутатів Київської міської Ради від Дарницького району міста Києва. Тож уже декілька років поспіль депутати отримують наші “листи щастя”, — ми просимо звітувати про виконану роботу й надати інформацію про заплановані заходи і в конкретних округах, і в Дарницькому районі міста Києва, а також у місті Києві загалом.

На жаль, вимушений констатувати, що помічники депутатів і працівники їхніх громадських приймалень виявляють спротив уже на початковому етапі: відмовляються виконувати покладені на них законодавством України функції, тобто приймати та реєструвати звернення, а при одержанні листовних звернень (причому і в електронній формі, і в паперовій) просто їх ігнорують.

Я маю припущення, що такі дії вони вчиняють за вказівкою “згори”. А як іще можна пояснити той факт, що під загрозою притягнення до відповідальності, аж до відкриття кримінальної справи, за протидію законній діяльності захисника чи представника, згідно зі ст. 397 Кримінального кодексу України, помічники відмовляються виконувати норми закону? Багато громадських приймалень у робочі години просто порожні й зачинені, а біля входу висять лише скриньки для кореспонденції. І це при тому, що на діяльність громадської приймальні кожного депутата виділяється колосальна сума бюджетних коштів. Куди і з яким коефіцієнтом корисної дії вони витрачаються, невідомо.

Незважаючи на описаний вище спротив, переважна більшість запитів на інформацію протягом останніх двох тижнів все ж таки вручається особисто в руки помічникам. Але на них депутати не квапляться відповідати, – знову таки, порушуючи законні права й гарантії роботи адвокатів.

Може, немає про що звітувати, окрім встановлених перед виборами лавочок і дитячих майданчиків? Чи, може, довго розмірковують, як правильно пояснити роздачу пакунків і подарунків, а також прогулянки на катері Дніпром для пенсіонерів etc., коли у дарничан місяцями відсутнє гаряче водопостачання, коли багато вулиць Києва знаходяться просто в жалюгідному стані (яскравим прикладом може стати частина вулиці Урлівської), а центральні дороги ремонтуються по декілька разів на рік?

Чи саме такі депутати й саме з таким планом діяльності потрібні киянам і Києву, можна буде визначити трохи згодом, якщо, звісно, не злякаються й не передумають відповідати на всі запити.

А ми, які і раніше, продовжуємо працювати. Будемо тримати вас у курсі справ. Якщо вам відомі якіссь “підводні камені” про діяльність того чи іншого депутата Дарницького району, обов’язково інформуйте мене або моїх колег. Будемо контролювати роботу наших обранців разом. А при незадовільній роботі того чи іншого депутата змушені будемо скористатися своїм законним правом розпочати процедуру відкликання депутата».

Ініціатива Олексія Шевчука здається важливою й спрямована на боротьбу з порушеннями закону й із бездіяльністю депутатів усіх рівнів.

Джерело: