skip to Main Content

Шевчук звинувачує Садового в підкупі виборців. Відкрито кримінальне провадження

В розпорядженні редакції газети Судовий Репортер з’явився унікальний документ – заява адвоката, керуючого партнера АО “Barristers” Олексія Шевчука до Національного антикорупційного бюро України про вчинення кримінального правопорушення лідером партії “Об’єднання Самопоміч” Андрієм Садовим, яка подана 26 червня 2019 року.

Адвокат звинувачує Андрія Садового у вчиненні кримінального діяння, передбаченого статтею 160 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за підкуп виборця, учасника референдуму.

Адвокат стверджує, що Андрій Садовий як мер міста в порушення закону, без відповідного на те рішення Львівської міської ради роздає бійцям АТО та ООС по 100 тисяч гривень саме в період передвиборчої кампанії із-за того, що партія “Об’єднання Самопоміч” згідно результатів соціологічних опитувань не потрапляє до майбутнього скликання парламенту з рейтингом близько 1 % голосів.

Частина 4 ст. 160 КК України встановлює, що Дії, передбачені частиною другою або третьою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи комісії з референдуму, членом ініціативної групи референдуму, кандидатом або його довіреною особою на виборах, представником політичної партії чи місцевої організації політичної партії у виборчій комісії чи комісії з референдуму, уповноваженою особою політичної партії чи місцевої організації політичної партії, офіційним спостерігачем на виборах або референдумі, –

караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.

“Бійцям АТО і ООС у Львові виплачують по 100 тисяч гривень допомоги. Це той випадок, коли міська влада на чолі з мером Андрієм Садовим піклується про містян. Тепер Андрій Садовий веде партію “Самопоміч” у Верховну Раду, щоб так зробити по всій Україні” , – йдеться в пості, ілюстрацією до якого служить фото, на якому мер Львова тисне руку людині у формі кольору хакі.

За словами Шевчука, власне, витрат на це в міському бюджеті не передбачено. Також адвокат стверджує, що виборче надання бійцям АТО і ООС грошової допомоги формує у виборця моральне зобов’язання проголосувати саме за партію “Самопоміч” навіть за відсутності контролю за таємним голосуванням, тому це є перешкоджанням формуванню та вільному виявленню волі виборця.

Джерело: Судовий Репортер