skip to Main Content

Олексій Шевчук взяв участь в церемонії інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія

У соборі Святої Софії в Києві в неділю, 3 лютого, під час божественної літургії пройшла церемонія інтронізації предстоятеля автокефальної помісної православної церкви в Україні Епіфанія.

Церемонія відбулася на 40-й день народження митрополита Київського і всієі України Епіфанія.

Його обрали предстоятелем Православної церкви України під час об’єднавчого собору в Києві 15 грудня.

На церемонію інфронізації було запрошено таких гостей: Президент України Петро Порошенко, екс-Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, мер Львова Андрій Садовий, адвокат Олексій Шевчук і т.д.

6 січня Епіфаній отримав томос про автокефалію православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Саму церемонію інтронізації провели представник Вселенського патріархату митрополит Галльський Еммануїл, колишній предстоятель УАПЦ митрополит Макарій та митрополит Вінницький Симеон (раніше був в УПЦ МП).

Після цього Епіфанію піднесли ознаки предстоятельського сану: хрест підніс митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан, панагію (невеликий образ Богоматері) підніс митрополит Юрій (Каліщук), який очолює Українську православну церкву в Канаді, другу панагію підніс митрополит Антоній (Щербан), який є предстоятелем Української православної церкви в США.

Після облачення в ці церковні символи інтронізація вважається довершеною, і митрополит Епіфаній став повноцінним предстоятелем помісної Православної церкви України.

Нагадаємо, що Олексія Шевчука 31 липня 2017 року було зараховано на навчання заочної форми до Київської православної богословської академії за спеціальністю “богослів’я”.

За особистий вклад в розвиток Української православної церкви Київського патріархату Олексія Шевчука було нагороджено Орденом Святого Миколи Чудотворця та Орденом Святого Юрія Переможця.